הובלה ואריזה של חפצי אומנות

הובלה ואריזה של חפצי אומנות
כולנו מכירים את עולם ההובלות שהרי מי מאיתנו לא התנסה לפחות פעם אחת במעבר דירה, כאשר מדובר בהובלה ואריזת חפצי אומנות, או אז התמונה משתנה, הובלה ואריזה של חפצי אומנות מחייבת ידע וניסיון בהובלות תוך הכרת כל הפרטים הקטנים היכולים לפגוע בשלמות החפץ האומנותי.
הובלת חפתי אומנות צריכה להיעשות במחשבה תחילה, חפצי אומנות הינם חפצים שבריריים היכולים להינזק בקלות, פעמים רבות מדובר בתמונות ישנות שכל מגע בשוגג יכול להרוס את צבעיהן או בפסל העשוי מחומר שביר שכל מכה קטנה יכולה לפגום בו, הובלת חפצי אומנות חייבת להיעשות תוך מחשבה על הנקודות הבאות:
1. אריזה – האריזה הינה המעטפת המגנה על חפץ האומנות, כאשר מובילים חפץ אומנותי יש לתכנן את אריזתו מראש בצורה שתגן עליו בצורה הטובה ביותר, פעמים רבות נעשה שימוש בספוגים מיוחדים שתפקידם לבלום את הזעזועים השונים במהלך ההובלה.
2. מסלול ההובלה – כאשר מדובר בהעברה על פני מרחק גדול מומלץ לבחון את הנתיב המיועד להעברה, נתיב העובר בכבישים משובשים, בכבישים בעלי פסי הרעדה רבים או בדרכים שאינן סלולות יכול להביא לפגיעה בחפצי האומנות, כל בור שאליו יכנס הרכב יגרום למכה חזקה בחפצי האומנות.
הובלת חפצי אומנות היא משימה למומחים, מומלץ לשכור למשימה זו חברה המתמחה בתחום, התפשרות על חברה חסרת ניסיון משמעותה סיכוי גבוה לנזק לחפץ האומנות שלכם, נזק היכול להתבטא בירידת ערכו של חפץ האומנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *